Britské obchodní řetězce na protest proti invazi přestanou prodávat ruskou vodku

Britské obchodní řetězce Sainsbury's, Waitrose, Morrisons a Co-op na protest proti invazi na Ukrajinu vyřadí ze svých prodejen potravin ruskou vodku a další produkty vyrobené v Rusku. Informovala o tom dnes britská média. Zákazníci si tak nekoupí například ruskou vodku Standard nebo slunečnicová semínka. Oblíbené plněné kuřecí řízky Chicken Kiev se mají na počest Ukrajiny přejmenovat na Chicken Kyiv, aby název odrážel přepis metropole z ukrajinštiny.

Stažení ruských produktů z nabídky ohlásily řetězce Morrisons a Co-op už ve čtvrtek, v pátek se k nim přidaly supermarkety Sainsbury's a Waitrose. "Prozkoumali jsme naši nabídku produktů a rozhodli jsme se vyřadit ty výrobky, které mají výhradně ruský původ," uvedl mluvčí Sainsbury's. Firma podle něj věnuje dva miliony liber (62 milionů Kč) na humanitární pomoc Ukrajině.

Ruské zboží zmizelo kvůli útoku na Ukrajinu i z dalších evropských obchodů. Vyřadil ho například německý obchodní řetězec Netto, který má prodejny v Německu, Polsku a Dánsku. Největší polský potravinářský řetězec Biedronka se rozhodl vyřadit z prodeje ruské a běloruské výrobky. Ruskou vodku začaly stahovat z nabídky také americké bary, na pokyn úřadů zmizela i z pultů prodejen alkoholických nápojů v kanadské provincii Ontario.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down