
Vláda chce měnit pravidla pro zemědělské hospodaření a postavila mimo hru zemědělskou veřejnost. Agrární komora ani Zemědělský svaz ČR nesouhlasí s tím, že vláda jedná "O nás bez nás!. "Nesouhlasíme, že tím ohrožuje budoucnost českého zemědělství. Nesouhlasíme, že ohrožuje dodávky českých kvalitních potravin pro obyvatele za dostupné ceny," sdělili to zástupci Agrární komory s tím, že zemědělci proto vyjdou do ulic a vyzvou vládu, aby změnila svůj přístup k pěstitelům a chovatelům, kteří vyrábějí potraviny pro obyvatele a chtějí v tom i nadále pokračovat. Demonstrace se uskuteční v úterý 11. ledna 2022 od 17:30 před sídlem Úřadu vlády České republiky ve Strakově akademii.
Na demonstraci, kterou Agrární komora a Zemědělský svaz původně plánovaly na 12. ledna, vystoupí prezident Agrární komory ČR Jan Doležal a předseda Zemědělského svazu ČR Martin Pýcha, dále zástupci zemědělských profesních sdružení a zemědělci z praxe.*


