Dnes začíná v Českých Budějovicích agrosalon Země živitelka

Na českobudějovickém výstavišti dnes začíná 44. ročník mezinárodního agrosalonu Země živitelka. Počet vystavovatelů letos vzrostl o čtyřicítku zhruba na 550. Jde o největší zemědělskou výstavu, každoročně se na novinky ze světa kombajnů, traktorů, potravinářství i myslivosti přijde podívat asi 100 000 lidí.

Letos se také proti loňsku o 10 000 metrů čtverečních zvětší výstavní plocha, obsazeno je 15 z 25 hektarů výstaviště. Novinkou by mělo být rovněž větší zaměření na rodiny s dětmi, které se na začátku areálu budou moci učit, jak funguje les, uplést si vlastní housku nebo zaskákat si na nafukovacím kombajnu.

Organizátoři počítají s tím, že na výstavě budou vystavovatelé z 22 zemí. Dorazit by měli například z Dánska, Estonska, Francie, ale také z Ghany, Japonska nebo ze Spojených států amerických.

Agrosalon zahájí prezident Miloš Zeman, který se úvodního dne výstavy účastnil také v předchozích čtyřech letech. Přijet by měl i Zemanův předchůdce ve funkci Václav Klaus, předseda Senátu Milan Štěch a šéfové oborových organizací potravinářů a zemědělců.

Součástí agrosalonu tradičně bývají Národní dožínky. Letos se uskuteční v sobotu 26. srpna. Slavnostního ukončení žní se zúčastní premiér Bohuslav Sobotka.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down