01.09.2017 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dotace na lesní techniku: Máte na ni nárok?

Státní zemědělský intervenční fond zveřejnil informace o dalším kole dotací z Programu rozvoje venkova. Víte, na jaké stroje je možné čerpat dotace? A za jakých podmínek na ně máte nárok? Administrace žádosti není jednoduchá. Podívejte se na kritéria a změny, které jsou pro ni důležité.

Páté kolo příjmu žádostí o dotace v rámci Programu rozvoje venkova se otevře již 10. října v 8 hodin na Portálu Farmáře a uzavře se 30. října v 13:00. V té době mají vlastníci a nájemci lesů možnost podat dotaci na nákup lesní techniky.

Základem úspěchu je dodržení všech preferenčních kritérií a správně vyplněná žádost. Preferenční kritéria, jako jsou například druh a výše dotace, velikost investice v závislosti na velikosti obhospodařovaného lesního majetku, míra nezaměstnanosti v okrese, či třeba hospodářská problémovost regionu, najdete podrobně vypsané zde.

Kritéria jsou hodnocena body, které se sčítají, v případě rovnosti bodů mají přednost nižší požadované částky.

Na jaké stroje je možné získat dotaci?

Dotaci můžete získat na celou řadu lesních strojů, jako jsou navijáky za traktory, traktory, mulčovače, shrnovače klestu, štěpkovače za traktor, štípačky, vyvážecí vleky za traktor, lanový naviják, čelní rampovač/nakladač, štěpkovač klestu, štípací a kráticí stroje.

Na co si dát pozor?

U stanovení bodového hodnocení v tabulce velikost lesa x celková investice najdete částky včetně DPH, ale maximálně uznatelné částky jednotlivých strojů jsou uváděny bez DPH. Tento bod je velice důležitý sledovat zvlášť u malých vlastníků, kde DPH může posunout projekt mimo bodovací oblast.

Kde najít další informace?

Pokud jste již žádost o dotace podávali v předchozích kolech, zkontrolujte si změny, které 5. kolo přineslo. Další užitečné odkazy a rady najdete na stránkách Forest Meri, prodejce lesní techniky, kde si rovněž můžete nechat se sestavením žádosti poradit.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down