06.04.2016 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Faltýnek: Legislativa je základ

Druhým diskutujícím Agrofert fóra, druhý veletržní den nebrněnském výstavišti byl předseda zemědělského výboru poslanecké sněmovny Jaroslav Faltýnek, který ve svém vystoupení shrnul aktivity sněmovního výboru za poslední dva roky.

Z legislativních aktivit výboru připomněl novelu zákona o potravinách, k níž došlo po deseti letech. Dalším důležitým schváleným zákonem byl podle jeho slov zákon o vynětí zemědělského půdního fondu, kde, jak řekl, museli poslanci najít kompromis mezi tím, aby bylo možné v České republice nadále stavět a mezi ochranou zemědělské půdy.

Faltýnek mimo jiné uvedl, že v současné době je před sněmovnou projednání a schválení vinařského zákona, který by měl mimo jiné zabránit falšování vína, a novela zákona o prodeji státní půdy, v níž se bude řešit i možnost předkupního práva pro zemědělce, kteří na půdě hospodaří.

"Chceme podporovat ty zemědělce, bez ohledu na velikost a právní formu jejich podniků, kteří vytvářejí nějakou přidanou hodnotu, zaměstnávají lidi, a vyrábějí nějakou produkci,“ řekl Faltýnek s tím, že nejvíc pracovních sil váže právě živočišná výroba.

Podle jeho slov je cílem současné vládní koalice návrat naší země k soběstačnosti v základních komoditách.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down