15.02.2001 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fencl: Lepší je počkat na ministerský návrh zákona o myslivosti

Nejčistším řešením situace kolem poslaneckého návrhu zákona o myslivosti by bylo počkat na návrh zákona zpracovaného podle plánu legislativních prací. Termín předložení věcného záměru je konec 1. čtvrtletí 2001 a nejzazším termínem předložení paragrafového znění nového zákona o myslivosti je 2. čtvrtletí 2002. Pro Agroweb to dnes uvedl ministr zemědělství Jan Fencl.

MZe vychází při zpracování věcného záměru nového zákona o myslivosti z tezí, které vyplynuly z několikaletého projednávání za účasti zástupců všech velkých subjektů, zainteresovaných na myslivosti. Teze vládního návrhu zákona o myslivosti byly předloženy k veřejné diskusi a dosud nebyly zaznamenány zásadní negativní ohlasy. Diskuse nad poslaneckým návrhem přerostla v mediální kampaň proti myslivcům, která je podle ministra neoprávněná a nekorektní. Přesto se obává, že pokud by prošel Parlamentem poslanecký návrh v současné podobě, uškodil by v budoucnu samotným myslivcům a lidové myslivosti, neboť se vzedme velká kampaň protistrany na novelizaci zákona o myslivosti. Bude-li tento tlak v budoucnosti načasován tak, aby přišel v době případné pravicovější vládní orientace, bude podle Fencla nesporně viset nad lidovou myslivostí velký otazník.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down