05.06.2018 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Flora Olomouc chystá ke svým šedesátinám řadu akcí včetně výstavy

Výstavou velkoformátových dobových fotografií, květinami na Horním náměstí i projekcí filmů s floristickou tematikou oslaví Výstaviště Flora Olomouc 60 let od první velké přehlídky květin v Olomouci. Ve znamení oslav byla již jarní etapa mezinárodní květinové výstavy. Na výročí bude odkazovat řada akcí včetně výstavnických v létě i na podzim, sdělila mluvčí výstaviště Michaela Nováková. Od června je na třech místech Smetanových sadů takzvaná Plenérová výstava. "Velkoformátové dobové fotografie zachycující historii a odkaz na šedesátiletou tradici s volným průhledem na současný stav si mohou návštěvníci prohlédnout při vstupu do Rudolfovy aleje z Wolkerovy ulice a dále od Rudolfovy aleje směrem k Fontáně a zrenovované oranžerii," uvedla mluvčí výstaviště.

Na výročí přehlídky květin, ale i letošní sté výročí republiky bude odkazovat v historickém jádru města také speciální výstava květin. Půjde o deset mobilních nádob ve tvaru pyramid osázených sezonními květinami, které zaplaví prostory Horního náměstí. Spojnici mezi oběma náměstími oživí 14 květinových závěsných mís na sloupech veřejného osvětlení. Slavit se bude také 15. června v rozáriu, kde se uskuteční Zahradní slavnost Výstaviště Flora i studentů Slovanského gymnázia Olomouc ke 150. výročí založení školy. O prázdninách se ve Smetanových sadech uskuteční Flora Film Fest včetně projekce z klasického filmového pásu či přehlídky populárně naučných filmů s floristickou tematikou z archivu Výstaviště Flora Olomouc. Na oslavy výročí květinové výstavy budou navazovat i nadcházející dvě výstavnické etapy Flora Olomouc. Její letní etapa 16. až 19. srpna ponese název Rozkvetlá léta a zpestří ji večerní autorská komentovaná prohlídka a retrovečer s osobnostmi, které na olomouckém výstavišti zanechaly výraznou stopu. "Podzimní etapa 4. až 7. října svým pojetím a názvem Zemská výstava ovoce a zeleniny naváže na původní výstavy, které se před 60 lety v Olomouci provozovaly a těšily se velké oblibě," dodala mluvčí výstaviště. Flora Olomouc je nejstarší českou květinovou výstavou, její počátky se datují do roku 1958.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down