19.09.2002 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fond uvolní peníze pro postižené povodněmi

Senát včera odsouhlasil novelu zákona o Pozemkovém fondu. Na jejím základě uvolní fond půl miliardy korun jako pomoc zemědělcům postiženým povodněmi. Současně budou rolníkům hospodařícím v zaplavených oblastech odpuštěny splátky z privatizace, pronájmu majetku a splátky z prodeje státní zemědělské půdy zhruba za 410 miliónů korun. Předlohu musí ještě podepsat prezident republiky.

Dopad na příjmy fondu v důsledku odpuštění splátek by měl
činit letos asi 225 miliónů korun a v roce 2003 přibližně 185
miliónů korun. Letos má přitom fond podle návrhu výpadek částečně kompenzovat zvýšeným prodejem státní zemědělské půdy tak, že příjmy proti schválenému rozpočtu stoupnou o 110 miliónů korun. Započteny jsou přitom úlevy splátek z prodeje půdy v objemu 30 miliónů. Celkově by tedy příjmy fondu byly letos nižší proti původnímu rozpočtu o 85 miliónů korun.
Na výdajové straně se navrhovaná změna týká kromě 500 miliónů Kč z položky ostatních výdajů také výdajů na správu majetku, včetně demolic, kde se předpokládá zvýšení o 190 miliónů korun. Celkový dopad do výdajů fondu na letošní rok pak činí 749,5 miliónu korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down