Inspekce s celníky zadržela zásilku plesnivých kakaových bobů

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) ve spolupráci s celníky zadržela před vstupem na český trh zásilku 22 tun plesnivých kakaových bobů z Nikaraguy, její hodnota byla zhruba milion korun. Dovozcem do Česka byla společnost Dajano Trading Company z Ostravy, uvedl v tiskové zprávě mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Zásilku se podařilo zachytit během kontrol dovozu potravin ze zemí mimo Evropskou unii. Jednalo se o 478 pytlů surových bobů. "Všechna kontrolovaná balení kakaových bobů byla prorostlá okem viditelnou plísní, na stěnách se nacházel kondenzát a kontejner po otevření vykazoval zápach po plísních," uvedl Kopřiva. Inspektoři na místě potravinu vyhodnotili jako nevhodnou k lidské spotřebě a rozhodli o jejím nevpuštění do vnitřního unijního trhu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down