03.02.2014 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inspekce zadržela tunu zkažených potravin z Vietnamu

Do České republiky směřovala více než tuna zkažených ovocných džemů původem z Vietnamu. Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) prodej zboží zakázala. Dnes to uvedla v tiskové zprávě. V obchodech se zboží neobjevilo.

Zásilku potravin zadržel Celní úřad pro hlavní město Prahu. Při následné kontrole SZPI v kontejneru zjistila mnoho potravin ve stavu neakceptovatelném pro vpuštění na vnitřní trh Evropské unie. Šlo o více než tunu džemů, které viditelně kvasily, rozvíjely se v nich plísně a byly v nich larvy hmyzu.
"Inspekce na místě zakázala zboží uvádět do oběhu, nevyhovující potraviny se tak nemohly dostat do kontaktu se spotřebitelem," uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopříva. Dovozcem zboží je společnost Bohemian Business Agency s.r.o. se sídlem v Praze.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down