Inspekce zjistila na Floře nedostatky u více než dvou pětin stánkařů

Prodejci na podzimní zahradnické výstavě Flora Olomouc měli na začátku října opět problémy s dodržováním zákonů a poctivostí. Inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) zjistili různé nedostatky u více než dvou pětin kontrolovaných stánkařů. Uvedl to mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. Letos na jaře inspekce na výstavě květin Flora odhalila prohřešky téměř u poloviny prodejců, které kontrolovala.

Inspektoři podle Fröhlicha uskutečnili celkem 43 kontrol a v 18 případech shledali porušení právních předpisů. Na podzimní výstavě Flora prodejci nabízeli například zahradnické potřeby, květiny, ovoce a zeleninu, koření, hračky, textil, cukrovinky, občerstvení, pečivo, keramiku, proutěné výrobky či potřeby pro zvířata. Součástí akce byla také kontrola restaurace v blízkosti výstaviště, dodal mluvčí.

Zjištěné závady se týkaly porušení zákona o ochraně spotřebitele a zákona o ČOI. Mezi nejčastější zjištění patřilo nedodržení správné míry či hmotnosti, nesprávné účtování, nedodržení správného značení výrobků, neoceňování výrobků a používání úředně neověřených měřidel. ČOI vydala za nedodržení právních předpisů v devíti případech pokuty na místě v celkové výši 10 000 korun a v devíti případech bude pokuta uložena ve správním řízení, řekl Fröhlich.

Podzimní etapy výstavy Flora Olomouc se od čtvrtka 5. října do neděle 8. října v areálu olomouckého výstaviště zúčastnilo 132 pěstitelů z řad profesionálů a zahrádkářů z celé země. Podzimní Floru doprovodily zahradnické trhy se 133 prodejci.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down