Karlovarský kraj rozdělí příští rok včelařům 1,4 milionu korun

Karlovarský kraj rozdělí v roce 2018 na dotacích pro včelaře 1,4 milionu korun. Žádosti se budou podávat elektronicky. Kraj tak chce včelaře ušetřit čekání ve frontě na krajském úřadě, jako tomu bylo doposud. O příspěvek zájemci budou moci požádat v únoru příštího roku. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí krajského úřadu Jana Pavlíková.

 

"Připravili jsme jednoduchý elektronický formulář, který včelaři najdou na krajských internetových stránkách. Mohou si ho vyplnit předem a v uvedený čas získat za pomoci elektronické registrace pořadí. Do deseti pracovních dnů by pak měli doručit na krajský úřad potřebné listinné dokumenty," uvedl krajský radní Karel Jakobec. Podobný systém už se kraji letos osvědčil u dotací na výměnu kotlů. Úspěšný žadatel z řad včelařů může na svou činnost získat příspěvek až 14 000 korun. Karlovarský kraj dotační program pro včelaře vypisuje od roku 2009, od té doby si program získal velkou oblibu. Letos o příspěvek požádalo 151 včelařů. "Dotační program pomáhá zvyšování počtu včelstev, zkvalitnění jejich chovu i k přilákání mladých včelařů, aby pokračovali v tradici," doplnil Jakobec. Kromě včelařství poskytuje Karlovarský kraj dotace například lesním hospodářům a myslivcům.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down