Klatovští rybáři zahájili podzimní výlovy

Klatovští rybáři zahájili podzimní výlovy rybníků v Plzeňském kraji. Budou lovit každý den až do 25. listopadu. Čtyři firemní střediska by měla ve 147 rybnících odlovit téměř 600 tun kaprů a do 50 tun vedlejších ryb.  Uvedl to Václav Voráček, ředitel Klatovského rybářství, které hospodaří na 390 rybnících s plochou 2000 hektarů. Ryby jsou kvalitní, produkce by měla být podobná jako v minulých letech. Ceny vánočních kaprů se kvůli výraznému růstu cen krmného obilí a nafty zvýší meziročně zhruba o desetinu.

"Zatím přicházejí na řadu menší rybníky," uvedl Voráček. První velký bude Hnačov na Klatovsku se 70 hektary, který se bude lovit po dvou letech po velké opravě 26. října a výlov zřejmě potrvá dva dny. "Je tam nové výpustní zařízení, loviště i kádiště, takže jsme si tam nechali rezervu, abychom to stihli," řekl. Největší vodní plocha v západních Čechách, rybník Kovčín se 106 hektary, také na Klatovsku, přijde na řadu 8. a 9. listopadu. Klatovští rybáři letos neplánují na větších rybnících žádné akce typu poutí. "Samozřejmě pokud lidé na větší rybníky přijdou, mohou si ryby koupit. Pokud dorazí děti ze školek a škol z okolí, tak jim tam něco ukážeme a vysvětlíme," řekl Voráček.
Druhý největší producent ryb v ČR plánuje, že vyloví, stejně jako v minulých letech, téměř 600 tun kaprů. "Přírůstky ale nebyly takové. Voda někde byla, jinde ne. A pak do toho vlétly vysoké ceny krmení. Krmili jsme, ale museli jsme najet trochu úsporný režim," uvedl ředitel. Ceny obilí se z předloňské i loňské úrovně zvýšily na dvojnásobek, nafta zdražila o desítky procent. Navíc růst cen pokračuje.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down