24.10.2000 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Krácením dotací přimět povinné osoby k vypořádání

Zemědělská komise občanských demokratů apeluje na poslance ODS, aby se zasadili o co nejrychlejší vypořádání oprávněných osob, účastníků transformace zemědělských družstev. Podle předsedy komise Miloslava Kučery by k tomu mělo dojít majetkovou i peněžní formou.

„Majetek je nutné vymáhat také na akciových a obchodních společnostech, které vznikly další transformací družstev a jejich nástupnických organizací,“ zdůraznil. Nástroj, jak povinné osoby přimět k rychlému a vstřícnému přístupu, vidí v krácení zemědělských dotací. ODS by se měla podle zemědělské komise zasadit také o novelizaci zákona č. 95/1999, o prodeji státní půdy. „Chceme, aby spory o přednostní právo na pozemky mezi obcemi a oprávněnými osobami deklarovala absolutně ve prospěch oprávněných osob,“ prohlásil Kučera.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down