Kvůli škůdcům a nečistotám uzavřeli inspektoři prodejnu Lidl v Lanškrouně

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) včera kvůli závažnému porušení hygieny uzavřela prodejnu řetězce Lidl v Lorencově aleji v Lanškrouně. V regálech mezi potravinami byl trus škůdců, hlodavci ohryzali papírové krabice s potravinami, ve skladu inspektoři zjistili nečistoty a prach. Informoval o tom mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

„Z celkové situace bylo patrné, že provozovatel nezabezpečil prodejnu před pronikáním hlodavců a nepřijal adekvátní opatření na jejich eliminaci,“ uvedl Kopřiva.

Provozovatel musí zlikvidovat kontaminované potraviny, provést ve spolupráci s odbornou firmou důkladnou deratizaci, zajistit provozovnu před škůdci a odstranit nečistoty. Teprve poté lze prodejnu znovu otevřít.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce zahájí podle Kopřivy s provozovatelem správní řízení o uložení sankce. Výskyt hlodavců v potravinářských provozech je nebezpečný zejména z důvodu rizika šíření nebezpečných onemocnění.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down