Lesy ČR by chtěly smlouvy z tendru 2022+ s firmou Uniles uzavřít v únoru

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) by poslední smlouvy z pětimiliardového lesnického tendru 2022+ mohl s firmou Uniles z koncernu Agrofert uzavřít začátkem února. Uzavření smluv zdrželo to, že nabídky musela posoudit komise z hlediska možného střetu zájmů. Uvedla to mluvčí LČR Eva Jouklová. Původně podnik počítal s uzavřením smluv na konci ledna. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi.
Posuzování střetu zájmů podle zjištění souviselo s bývalým premiérem Andrejem Babišem (ANO), který svůj koncern Agrofert, jehož součástí Uniles je, vložil v únoru 2017 kvůli zákonu o střetu zájmů do svěřenských fondů. Podrobnosti k hodnocení nabídek mluvčí LČR neuvedla. "Bližší informace o dosud neuzavřených zadávacích řízeních s ohledem na zákon o zadávání veřejných zakázek nemůžeme do podpisu smluv poskytnout," uvedla.
Ze 46 soutěžených jednotek firma Uniles podala nejlepší nabídku na sedmi, a má tak šanci získat sedm kontraktů. Jednotky mají rozlohu 26 309 hektarů a péče o les je na nich do nástupu smluvního partnera zajištěná. "Nezbytně nutné práce provede Závod lesní techniky LČR, tedy pomocí vlastních lidí i strojů, nebo vyhlásíme zakázky v rámci dynamického nákupního systému," uvedla mluvčí.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down