Letos se konal již dvacátý ročník agrárního plesu

Letos se uskutečnil po dvouleté pauze, která byla vyvolána pandemií nemoci covid-19, již 20. ročník agrárního plesu, který pořádala Agrární komora ČR tradičně v Paláci Žofín. Toto jubileum bylo spojeno s charitativní akcí, v jejíž rámci účastníci vybrali 92 315 korun pro nadační fond Kapka naděje, jenž je zaměřený na pomoc nemocným dětem zejména s poruchou krvetvorby, s nádorovým onemocněním a dětem, jejichž onemocnění vyžaduje transplantaci kostní dřeně. Darovací certifikát převzala v Paláci Žofín zakladatelka a prezidentka Kapky naděje Vendula Pizingerová.

„Jsem rád, že se podařilo po dvouleté pauze, kterou způsobila celosvětová pandemie covidu-19, obnovit oblíbenou tradici agrárních plesů. Vzhledem k tomu, že se jedná o jubilejní dvacátý ročník, Agrární komora České republiky se rozhodla spojit jej s charitativní akcí, jejíž výtěžek byl darován nadačnímu fondu Kapka naděje. Zemědělci jsou lidé, kteří jsou zvyklí si pomáhat a štědrost ukázali i v tomto případě,“ řekl prezident Agrární komory ČR Jan Doležal.  Pizingerová uvítala, že je Kapka naděje pro letošní ples v roli charitativního partnera. „Nesmírně si vážím této spolupráce,“ podotkla. Dvacátému agrárnímu plesu poskytl osobní záštitu ministr zemědělství Zdeněk Nekula. Slavnostní událost se uskutečnila také díky téměř 30 sponzorům z řad členské základny Agrární komory ČR. Květinovou výzdobu vytvořili pod vedením místopředsedkyně Svazu květinářů a floristů České republiky Kláry Franc Vavříkové studenti z České zahradnické akademie Mělník, kteří využili především české výpěstky.

zahájení plesu
předtančení

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down