Maloobchodní řetězec Penny Market poskytne prostor potravinovým bankám

Maloobchodní řetězec Penny Market se rozhodl pomoci potravinovým bankám, do kterých musejí obchody s prodejní plochou nad 400 metrů čtverečních od ledna povinně nabídnout potravinové přebytky. České federaci potravinových bank poskytne prostor, který se stane distribučním centrem pro celou federaci potravinových bank. Ta za něj zaplatí symbolickou cenu – jednu korunu měsíčně. Kromě toho jí Penny Market poskytl své know-how v oblasti logistických procesů. Nové prostory pomohou federaci potravinových bank se zajištěním dlouhodobé kapacity pro distribuci potravin. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě.

„Jako významný potravinářský řetězec, který celý letošní rok zasvěcuje boji proti plýtvání potravinami, jsme se v této oblasti rozhodli angažovat. Proto jsme po schůzce s Českou federací potravinových bank nabídli federaci prostory pro distribuční centrum,“ říká jednatel Penny Marketu pro Česko Martin Peffek, a dodává, že sklad, který se nachází kousek od dálnice D1 u Modletic, poskytne Penny federaci potravinových bank na pět let, a to už od 1. května letošího roku.

Ředitelka České federace potravinových bank Veronika Láchová vstřícný krok Penny Marketu oceňuje. „Penny je velmi důležitý podporovatel a my doufáme, že není poslední. Velmi oceňujeme snahu nám pomoci. Ukazuje to stoupající míru sociální odpovědnosti a empatie. Nový velký sklad bude sloužit nejen Středočeskému kraji, čímž uleví potravinové bance v Praze. Dalších pět let bude i centrálním logistickým centrem pro ostatní regionální banky. Poskytnutý sklad nás svými parametry dostává na evropskou úroveň potravinových bank, které jsou podporované nejen za strany státu, ale hlavně řetězci a soukromými firmami a donátory,“ uvádí Láchová.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down