Mazzotti MAF deset let na našem trhu

Když jsme v roce 2012 dodali první samojízdný postřikovač MAF nové koncepce s prostornou kabinou před přední nápravou, byli jsme s tímto řešením mezi prvními na trhu. Až v dalším roce přišly do republiky stroje podobné koncepce. Již od prvního dodaného stroje nám bylo jasné, že Mazzotti zachytil trend, kterým se samojízdné postřikovače budou ubírat v příštích letech.

Toto řešení umožnilo instalaci prostorné kabiny s výborným výhledem, možnost výstavby velkoobjemových nádrží 5400 l a 6400 l, stejnoměrné rozložení hmotnosti na všechna čtyři kola, a to vše při dodržení kompaktních vnějších rozměrů a to hlavně výšky do asi 4 m a šířky 2,6 m, což umožňuje bezproblémový pohyb po pozemních komunikacích.

Ale to byl jen začátek, postupně se přidávaly další technické vymoženosti a bylo možné objednat světlou výšku až 1700 mm, motory 250 HP, 13 sekčních řízení dávky atd. Postupem doby firma AKP dodávala stále více postřikovačů MAF a to i střední velikosti jako například MAF 3180 s nádržemi 3000 l. Jednoduše, MAF se stal oblíbeným spolehlivým a cenově dostupným strojem, který splňoval požadavky farmářů. V roce 2017 do firmy Mazzotti vstoupila firma John Deere a začala se psát nová kapitola postřikovačů MAF.

Dnes máme na trhu v ČR více než sto postřikovačů Mazzotti a dnešní MAF je plný pokrokových technologií. Je jasné, že John Deere by firmu Mazzotti nekoupil, kdyby nebyl přesvědčený o jejím potenciálu možnostech inovací. Když se zastavím jen u těch nejdůležitějších změn, tak jsou to například motory John Deere 250 HP nebo 300 HP, MAF C4 – kdy je možné měnit světlou výšku ze 145 cm na 185 cm, což je důležité zvláště v kukuřici a slunečnici. Co se týká postřikové nástavby, je samozřejmostí vypínání každé trysky systém. Seletron montujeme již více než šest let, ale v loňském roce jsme začali dodávat i pulzní řízení dávky od firmy Raven. O přesné GPS navigaci a veškeré konektivitě ani není potřeba mluvit. Díky firmě John Deere můžeme využívat také autopilot a navigace JD. Co ještě se změnilo? Je potřeba říci, že vstupem JD do firmy Mazzotti se zvýšily výrobní standardy, a to hlavně v kvalitě výroby a provozní spolehlivosti, ale také v dodávkách náhradních dílů.  V současné době jsou stroje naprosto spolehlivé a vidíme to hlavně z hlediska servisu.  Odborný a rychlý servis je pro nás samozřejmostí a toto požadujeme i po našich dodavatelích náhradních dílů. Proto je pořízení stroje MAF dnes ještě zajímavější z hlediska ceny, výkonu a servisu než kdykoliv předtím.*

AKP s. r. o.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down