16.07.2014 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministerstvo podpoří neziskové organizace

Ministerstvo zemědělství (MZe) letos podpoří 46 projektů nestátních neziskových organizací celkovou částkou 64,1 milionu korun. Informovalo o tom dnes v tiskové zprávě. Podle mluvčího úřadu Hynka Jordána je částka zhruba o 700 000 vyšší než předloni. Podporu z rozpočtu ministerstva dostane v letošním roce například farma, která zaměstnává zdravotně postižené osoby.

Finanční podporu ve výši 2,5 milionu korun od ministerstva letos získá například spolek Pomoc Týn nad Vltavou. Organizace se zaměřuje na začleňování lidí se zdravotním a sociálním znevýhodněním v mikroregionu Vltavotýnsko.
Pomoc Týn nad Vltavou již téměř 16 let provozuje chráněné dílny, které pomáhají sociálně znevýhodněným osobám v jejich rozvoji a začlenění do společnosti. Spolek je zřizovatelem dvou center integrace, Dvora Čihovice a Dvorce Temelín, v nichž jsou poskytovány sociální služby včetně sociálně terapeutických dílen a rehabilitace. Součástí Dvora Čihovice je kromě obnoveného zemědělského statku také Domov svaté Anežky. Organizace zaměstnávají téměř 130 lidí, což je více než 75 procent zaměstnanců organizací.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down