19.09.2002 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministerstvo sumarizuje škody

Největší škody způsobily záplavy v zemědělství, potravinářství a lesním hospodářství v Jihočeském kraji, kde ztráty činí celkem asi 1,17 miliardy korun. Následuje Středočeský kraj s 640 milióny korun. Třetí místo zaujala Praha, kde voda spláchla 538 miliónů korun. Uvádí to ministerstvo zemědělství.

Škody za přibližně 457 miliónů korun povodně způsobily
resortu v Ústeckém kraji a asi 362 miliónů korun v Plzeňském
kraji. Nejlépe jsou na tom z postižených oblastí podle zjištění
ministerstva Karlovarský a Jihomoravský kraj, kde ztráty
dohromady mírně přesahují 100 miliónů korun.
Celkové škody včetně vodního hospodářství resort MZe vyčíslil na více než 8,6 miliardy korun. Státní vodohospodářský majetek v povodích řek Vltavy, Ohře, Labe a Moravy přitom utrpěl škody za 4,495 miliardy. Na stavbách rybníků a nádrží poškození překročilo 579 miliónů.
Uvedená čísla podle MZe nezahrnují ztráty na rybách, které
odborníci odhadují na 180 až 200 miliónů korun. U vodohospodářské infrastruktury, tedy vodovodů, kanalizací, čistíren odpadních vod a úpraven vod, se dopady záplav budou pohybovat v rozmezí 1,5 až dvě miliardy korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down