Muzeum zahájilo stavbu nového centrálního depozitáře

Projekt s názvem Provozně nízkonákladový depozitář Čáslav počítá s vybudováním centrálního depozitáře pro uložení sbírkových předmětů. Národní zemědělské muzeum v současné chvíli totiž nedisponuje centrálním depozitářem a sbírkové předměty jsou uloženy na jednotlivých pobočkách. Stávající depozitární prostory nejsou vyhovující a neumožňují efektivní ochranu sbírkových předmětů odpovídající zákonu. Uvedl to při slavnostním zahájení stavby nového depozitáře generální ředitel Národního zemědělského muzea Milan Jan Půček.

Podle Půčka se jedná o projekt Integrovaného regionálního operačního programu s finanční podporou z Evropské unie. Přiblížil, že nové depozitární prostory budou sloužit pro celkem tři pobočky Národního zemědělského muzea (Praha, Čáslav a Kačina). Výstavba nového depozitáře tak kromě posílení ochrany kulturního dědictví díky lepším podmínkám pro sbírkové předměty zajistí také efektivnější způsob evidence sbírkových předmětů a zpřístupnění uložených předmětů pro badatelské účely. „Cílem projektu je v první řadě ochrana kulturního dědictví v podobě sbírkových předmětů muzea. Této ochrany bude dosaženo prostřednictvím vybudování nového objektu provozně nízkonákladového depozitáře, který bude splňovat všechny podmínky pro řádné uchování sbírkových předmětů pro budoucí generace,“ řekl generální ředitel.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 22MB (4.4% of 500MB)