12.05.2000 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MZe odmítlo dva žadatele o individuální produkční kvótu na cukr

Komise pro hodnocení žádostí o přidělení zvláštní individuální kvóty, složená z externích odborníků, k 9.5. 2000 ukončila prověřování pěti žádostí, které na ministerstvo došly. Dvě žádosti byly odmítnuty okamžitě, protože nesplňovaly základní ustanovení Nařízení vlády. Komise tedy prověřila a schválila žádosti zbývajících tří společností, kterými jsou Cukrovar Vrdy s.r.o., Natura DK AF Nový Bydžov a Hanácké potravinářské společnosti s.r.o. Týdeník Zemědělec o tom dnes informoval tiskový mluvčí MZe Pavel Kovář.

Společnosti Cukrovar Vrdy a Hanácká potravinářská společnost požádaly o plnou výši individuální cukerné kvóty, tedy o 23 750 tun, Natura DK konkrétní výši neuvedla. Termín konečného zpracování žádostí je v úterý 16. května. Poté ministr zemědělství Jan Fencl rozhodne na základě doporučení komise o přidělení kvóty podle předem určených a zveřejněných podmínek. Ministerstvo zemědělství rozhoduje o rozdělení zvláštní individuální kvóty na základě Nařízení vlády č. 51/2000 Sb., kterým se stanoví opatření a podíl státu na tvorbě podmínek pro zajištění a udržení výroby cukrovky a cukru a stabilizaci trhu s cukrem.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down