MŽP podpoří environmentální výuku 40 miliony korun

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) uvolní 40 milionů korun na projekty environmentálního vzdělávání. Podpoří například programy, které učí děti o udržitelné spotřebě či prevenci vzniku odpadů. Za MŽP o dotaci informoval Ondřej Charvát v tiskové zprávě.

Podle MŽP půjde 25 milionů korun přímo na environmentální výuku a výchovu, zbylé peníze resort určil na tvorbu metodik či vzdělávání učitelů v této oblasti. Jde o třetí výzvu pro tuto oblast. V minulých dvou letech si organizátoři těchto projektů rozdělily celkem 80 milionů korun. Výzva je součástí národního programu Životní prostředí.
Ministr životního prostředí Richard Brabec zdůraznil přínos těchto vzdělávacích projektů a to, že u dětí podporují vztah k životnímu prostředí. "Z našich zkušeností víme, že je o peníze na vzdělávání zájem a dotace vždy najdou smysluplné uplatnění," doplnil ministr k dotaci.
Mezi témata programů, které chce resort přednostně podpořit, patří ty zaměřené na osvětu o změně klimatu, udržitelné spotřebě a předcházení vzniku odpadů.
"Důraz je kladen rovněž na venkovní výuku v kontaktu s přírodou, místně zakotvené učení a výuku v on-line prostředí pro období omezené klasické školní výuky," dodal Charvát.
Peníze podpoří organizaci a rozvoj dlouhodobých osvětových programů různého dosahu. Peníze na vzdělávání učitelů a lektorů pak bude možné využít k pořádání odborných konferencí a seminářů nebo nákup pomůcek.
"Dotace žadatelům pokryje až 70 procent z celkových způsobilých výdajů, navíc 30 procent jim poskytneme zálohově formou jednorázové platby. Po doložení skutečných výdajů provedeme vyúčtování a vyplatíme zbytek dotace," popsal ředitel Státního fondu životního prostředí ČR Petr Valdman. Oproti dřívějšku tak podle něj žadatelům odpadne starost se získáním peněz pro rozjezd projektů. Zatímco na vzdělávací projekty mohou žadatelé získat na jeden projekt maximálně tři miliony korun, v sekci cílící na tvorbu metodik a vzdělávání učitelů je nejvyšší možná výše 1,5 milionu korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down