Na Jindřichohradecku jsou v lesích polomy po bouřkách, nemá se do nich chodit

Na území jindřichohradecké lesní správy Lesů ČR způsobila bouřka tento týden polomy v rozsahu okolo 100 000 metrů krychlových. Škody jsou v revírech Kolence, Cikar a Vřesná, řekl lesní správce Čestmír Michal. Jde o místa navštěvovaná turisty. Lesníci označují nebezpečné lokality páskami, lidé by tam neměli chodit.

Lesní správa spravuje 13 700 hektarů lesů. Bouřka, která se přehnala tento týden z úterý na středu, způsobila polomy asi na 30 procentech jejího území. Objem poškozeného dřeva podle správce prakticky odpovídá roční těžbě lesní správy.
Jihočeští hasiči měli po bouřce v tomto týdnu přes 200 výjezdů, odstraňovali hlavně popadané stromy. Ve středu byly tisíce jihočeských domácností bez elektřiny. Kvůli popadaným stromům a poničenému trakčnímu vedení byly výluky na železnici. Silné bouřky způsobily škody i jinde v Česku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down