19.03.2018 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Ministerstvu zemědělství zřejmě budou od dubna změny

Ministerstvo zemědělství chystá systemizaci služebních míst. Pokud ji vláda schválí, měla by začít platit od dubna, sdělilo tiskové oddělení úřadu. Na postu náměstka by mohl skončit Jiří Šír, chystají se změny agend jednotlivých sekcí. Zda bude ministerstvo vybírat po změně agend jednotlivých sekcí náměstky ve výběrových řízeních, není zatím jasně. Stále není vybraný náměstek pro správní sekci a informační technologie.

"Systemizace je navržena k 1. dubnu, do té doby je působení pana náměstka Šíra beze změn. O jeho dalším zařazení v rámci úřadu s ním jedná pan ministr  spolu se státním tajemníkem," uvedl úřad. Šír nyní vede sekci zemědělských komodit, zahraničních vztahů a ekologického zemědělství.

Z hlediska efektivity je podle tiskového oddělení účelné spojit agendy Evropské unie s tématy společné zemědělské politiky pod náměstkem Pavlem Sekáčem, který v současnosti řídí sekci pro evropské fondy, výzkum a vzdělávání. "Obdobně agendy zahraničně obchodní spolupráce je účelné spojit s podobně zaměřenými agendami pod gescí náměstkyně Viery Šedivé v Sekci potravinářských výrob - Úřadu pro potraviny," dodal úřad.

V polovině února ministerstvo uvedlo, že do výběrového řízení na post odborného náměstka pro správní sekci a informační technologie na Ministerstvu zemědělství se přihlásili tři lidé. Jedním z nich je bývalý náměstek Jiří Jirsa. Jeho funkce zanikla od začátku letošního roku po rozhodnutí menšinové vlády premiéra Andreje Babiše  sloučením dvou sekcí. Nový náměstek podle tehdejšího vyjádření ministerstva by měl nastoupit do funkce v březnu až v dubnu. Ministerstvo od ledna opustili dva náměstci - Jiří Jirsa a Zdeněk Adamec. Oba se do těchto služebních míst dostali za bývalého ministra zemědělství Mariana Jurečky. Vláda k začátku letošního roku na návrh ministerstva snížila počet sekcí z osmi na sedm, zrušila také dlouhodobě neobsazený post jednoho ze dvou politických náměstků. V úřadu tak zůstává jako politický náměstek Pavel Veselý.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down