Nadace Partnerství nabízí až 400 000 korun na podzimní výsadbu stromů

U Nadace Partnerství lze žádat o peníze na podzimní výsadbu stromů, podporu mohou získat jednotlivci, neziskové organizace, školy, obce i města. Zájemci mohou vybírat z několika programů, požádat mohou až o 400 000 korun.  Informoval o tom mluvčí nadace David Kopecký.

Na menší projekty je vypsaná výzva Sázíme budoucnost do 30 000 korun. Díky ní mohou právnické osoby získat peníze na výsadbu stromů a keřů a následnou péči o ně. Financovat lze z grantu také nezbytný materiál, dopravu, nářadí nebo propagaci. Pro zájemce o středně velké projekty slouží grant Sázíme budoucnost do 150 000 Kč. V něm jako jediném mohou podporu získat i jednotlivci, kteří nemají zázemí vlastní organizace. Stačí jen prokázat vztah k místu výsadby. "Malé granty do 30 000 korun jsou ideální pro spolky, neziskovky či menší obce, které se nechtějí pouštět do větších projektů, nemají s výsadbovými akcemi zkušenosti nebo se obávají nadměrného papírování. Na granty do 150 000 korun dosáhnou i jednotlivci, stejně jako v prvním případě ale platí, že listnáče je potřeba sázet na veřejně přístupných místech a se souhlasem vlastníka pozemku. Obě výzvy jsou otevřeny do konce července," uvedl grantový manažer František Brückner z Nadace Partnerství. Pro ještě ambicióznější záměry až do 400 000 korun slouží program Sázíme budoucnost s KB Penzijní společností určený primárně na výsadbu alejí. Z něj mohou právnické osoby vedle stromů financovat také pořízení laviček, informačních a vzdělávacích panelů nebo prvků pro zvěř, jako jsou bidýlka pro dravce nebo budky pro ptáky. Žádosti v tomto programu lze podat do začátku letních prázdnin.  Žádat o peníze na výsadbu lze i ze dvou dalších specifických programů, a to na novou alej svobody a také na obnovu zeleně po loňském tornádu na jihu Moravy. Více informací lze najít na www.nadacepartnerstvi.cz/granty.

*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down