16.02.2015 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Náměstkem pozemkového úřadu pro církevní restituce je Novotný

Novým náměstkem Státního pozemkového úřadu (SPÚ), který bude mít na starosti církevní restituce, je ode dneška Stanislav Novotný. Do funkce ho jmenovala ústřední ředitelka SPÚ Svatava Maradová. Novotného jmenování potvrdila tisková mluvčí úřadu Monika Machtová.

Církevní restituce jsou jednou z hlavních agend úřadu, jsou navíc již roky ožehavým tématem tuzemské politické scény. Funkci uvedeného náměstka dřív zastával Vojtěch Weis, kterého na tuto pozici vyslali sociální demokraté a rovněž Novotného navrhla ČSSD. Weise Maradová odvolala v prosinci, podle ní nedokázal zvýšit výkonnost na daném úseku.
Pozemkový úřad patří do působnosti ministerstva zemědělství, v jehož čele stojí lidovec Marian Jurečka.
Ministr již minulý týden při interpelacích ve sněmovně řekl, že právník Novotný je člověk, který "problematiku docela dobře také zná". Novotný pracoval mimo jiné jako ředitel pobočky Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Tachově.
Církve by podle zákona o majetkovém vyrovnání měly od státu dostat nemovitý majetek, o který byly za komunismu připraveny, v hodnotě zhruba 75 miliard korun. Vypořádání restitučních nároků mají na starosti SPÚ a Lesy ČR. Pozemkový úřad ke konci loňského září obdržel 3511 žádostí týkajících se 69 070 nemovitostí, projednal zhruba třetinu. Lesy ČR měly měly k tomuto datu 2156 žádostí na 48 782 nemovitostí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down