Návštěvnost na agrosalonu Země živitelka byla od roku 2005 rekordní

Agrosalon Země živitelka, který včera skončil na českobudějovickém Výstavišti, přilákal 109 278 lidí. Je to nejvíce od roku 2005. Informoval o tom obchodní ředitel Výstaviště Václav Polan. Loni dorazilo na agrosalon asi 90 000 lidí.

Na Zemi živitelce se od 24. srpna představilo 550 vystavovatelů. Za příčiny vysoké návštěvnosti považuje Polan nový koncept výstavy i nový marketing. Zaměřili se víc na zážitkové zemědělství, na děti, víc na odbornost, zlepšili stravování. Každý jednotlivý krok ukázal, že to byl krok správný.

Vedení Výstaviště plánuje, že v následujících letech zrekonstruuje a rozšíří areál, počítá s přestavbou některých pavilonů. Polan řekl, že již příští rok se zvětší výstavní plocha.

Letošní 44. ročník největší zemědělské výstavy v ČR představil 550 vystavovatelů, to je o 40 více než loni. Na novinky ze světa kombajnů, traktorů, potravinářství i myslivosti každoročně jezdí kolem 100 000 lidí. Na některých strojích se během agrosalonu objevily cedule s nápisem Prodáno. Zahájení se tradičně zúčastnil prezident Miloš Zeman, jeho předchůdce Václav Klaus nebo ministr zemědělství Marian Jurečka. O svém vztahu k myslivosti mluvil na agrosalonu i bývalý hokejista Dominik Hašek.

Agrární komora ČR informovala, že chce, aby stát jako kompenzace za letošní sucho vyplatil zemědělcům 3,5 až čtyři miliardy korun. Škody, které jsou hlavně na Moravě, dosahují deseti až 12 miliard, řekl prezident komory Zdeněk Jandejsek. Ministr zemědělství dříve mluvil o sumě 1,2 miliardy Kč, stejně jako za předloňské sucho. Peníze chce komora získat ze státních podniků Lesy ČR a Budvar s tím, že by neodvedly peníze do rozpočtu.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down