Návštěvnost Tržnice Zahrady Čech v Litoměřicích byla nižší než v roce 2019

Tržnicí Zahrady Čech prošlo bezmála dvacet tisíc návštěvníků. Pětidenní jarní výstava pro zahrádkáře, pěstitele a milovníky přírody, která v neděli skončila, se konala na litoměřickém výstavišti po dvouleté pauze. Návštěvnost byla zhruba na 60 procentech oproti roku 2019. Řekla to Michaela Mokrá, ředitelka Městských kulturních zařízení, pod které výstaviště patří.

"Pokles návštěvnosti přičítáme nepřízni počasí, ale troufnu si říct, že celkově měla výstava zvláštní atmosféru. Dopad na ni měla nejen doba covidová, ale i doba, která se zaobírá válečnou situací," uvedla Mokrá v narážce na nynější ruskou invazi na Ukrajinu. Prodejci podle ní byli nicméně spokojeni. "Přišli lidé, kteří si chtěli koupit konkrétní zboží, takže většina lidí si něco odnesla," uvedla.

Nejvyhledávanějším sortimentem byly tradičně květiny, ovocné a okrasné stromy, sadba, osivo a cibuloviny. V nabídce byly zahrádkářské potřeby, zahradní nábytek, zahradní mechanizace a hnojiva. Návštěvníci ocenili také doplňky do interiéru, nábytek a stavební materiál. Vedle tradičního zboží pro dům a zahradu nechyběl doplňkový prodej velikonočních dekorací.

Nadcházející Velikonoce se promítly do programu. Ohlas sklidily ukázky tradičního pletení pomlázek a zdobení kraslic voskem i moderními technikami.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down