19.01.2018 | 06:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nejlepší kolekci má v Salonu vín Vinselekt Michlovský

Nejlepší kolekci v letošním Salonu vín má společnost VINSELEKT MICHLOVSKÝ, a. s., která bude mít mezi stovkou elitních vzorků osminásobné zastoupení. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnil v tiskové zprávě Svaz vinařů. Salon vín se otevře pro veřejnost 27. ledna.

V poměrném zastoupení bylo do kolekce vybráno 73 vín bílých, z nichž 58 bylo suchých a polosuchých, deset polosladkých a pět sladkých. Zastoupení v ní bude mít i 23 červených vín suchých, dvě růžová a dvě vína šumivá. Nejvíce zastoupenou vinařskou podoblastí byly podoblast mikulovská s 30, dále velkopavlovická s 26, slovácká s 22 a znojemská se 17 víny. Vinařská oblast Čechy je v letošním ročníku Salonu vín zastoupena třemi víny z mělnické podoblasti. Už dříve organizátoři vyhlásili šampionem letošního ročníku Ryzlink vlašský 2016, pozdní sběr z Nového Vinařství a. s., které zároveň vyhrálo mezi bílými suchými a polosuchými víny.

V kategorii bílých polosladkých vín porota nejvýše ohodnotila Ryzlink rýnský 2015, výběr z hroznů z vinařství Mikrosvín Mikulov, a. s. Jako nejlepší v kategorii bílých sladkých vín ocenila Tramín červený, výběr z cibéb 2015 také z Nového vinařství a. s. V kategorii růžových vín a klaretů uspělo Rosé Bočky, VOC Modré hory, 2016 z vinařství Víno J. Stávek.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down