31.07.2018 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Němečtí zemědělci požadují kvůli suchu miliardu eur

Miliardu eur (25,6 mld. Kč) požadují němečtí zemědělci od vlády kvůli letošním mimořádným suchům, která zničila značnou část jejich úrody. V některých částech země očekává Svaz německých zemědělců (DBV) pokles úrody oproti předchozím letům o desítky procent.

"Žádoucí by byla miliarda eur, aby se podařilo kompenzovat výpadky," řekl šéf zemědělského svazu Joachim Rukwied médiím skupiny Funke. "Požadujeme teď finanční pomoc, abychom mohli přímo podpořit provozy, kterým klesl výnos o více než 30 procent pod průměr předchozích let," uvedl také. Za případnou pomoc zemědělcům jsou zodpovědné hlavně jednotlivé spolkové země. Celoněmecká ministryně zemědělství Julia Klöcknerová ale připustila, že by se letos na podpoře mohla podílet i spolková vláda. Ve středu chce o problematice jednat s ostatními členy kabinetu, definitivní rozhodnutí má padnout koncem srpna. Sucha letos trápí především země bývalého východního Německa - Sasko, Sasko-Anhaltsko, Braniborsko a Meklenbursko-Přední Pomořansko. "Tyto regiony jsou extrémně zasaženy," potvrdil už v červnu místopředseda zemského svazu saských zemědělců Wolfgang Vogel. Ten očekával, že se v některých oblastech sníží výnos o 30 až 50 procent, a to zejména v případě pšenice, ječmene či řepky.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down