07.03.2001 | 04:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

O produkční kvótu na mléko zažádalo 3148 výrobců

Do 31. ledna, který byl posledním termínem podání žádosti, zažádalo o individuální produkční kvótu 3148 výrobců mléka. Státní zemědělský intervenční fond přidělil těmto producentům kvóty ve výši 2,23 miliardy litrů mléka, což představuje šestiprocentní zvýšení proti referenčnímu období. Řekl to dnes ministr zemědělství Jan Fencl

Celorepubliková produkční kvóta na následující účetní rok bude činit 2,746 miliardy litrů mléka
Výrobci do 1. března požádali o navýšení stanoveného objemu o 100 miliónů litrů. Nejpozději k tomuto datu žádali o novou kvótu také subjekty, které začínají s produkcí mléka teprve letos nebo měly prodlevu v produkci delší než 30 dní. Ti hodlají vyrobit přibližně 16 miliónů litrů mléka.
Ministerstvo umožnilo podle Fencla expandujícím producentům, kterým nevyhovoval stanovený objem, požádat o novou produkční kvótu do 1. března. Jejich žádosti představují produkci 400 miliónů litrů mléka.
Systém mléčných kvót, který vláda schválila 22. listopadu loňského roku, by měl začít fungovat od 1. dubna.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down