21.03.2022 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Obviněný ředitel rožnovské firmy v kauze Bečva znovu žádá zastavení stíhání

Ředitel společnosti Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku Oldřich Havelka, který je se svou firmou obviněn v kauze ekologické havárie na řece Bečvě, znovu požádal prostřednictvím svého advokáta o zastavení trestního stíhání. Napsal to server iRozhlas.cz. Policie na konci předminulého týdne dokončila v kauze vyšetřování a spis předala žalobci s návrhem na obžalobu. Havelkovi se nelíbí, jak dva roky starou ekologickou havárii vyšetřují vsetínští policisté. Obrátit se kvůli tomu přitom chce i na Vrchní státní zastupitelství.

"Na základě dílčího prostudování policejního spisu jsme v pondělí dne 14. března 2022 podali nový návrh na zastavení trestního stíhání odůvodněný i novými skutečnostmi patrnými z policejního spisu," uvedl pro server Havelka. Na prostudování spisu, který čítá více než 6000 stran a 50 DVD záznamů, dostali podle něj s právním zástupcem jen tři dny. Jakými konkrétními argumenty advokát podložil aktuální žádost na zastavení stíhání, Havelka neuvedl. Popsal ale řadu kroků policistů, které se mu nelíbí.

Firmu Energoaqua a Havelku policie obvinila z poškození a ohrožení životního prostředí a neoprávněného nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami. Havelkovi hrozí až pětiletý trest odnětí svobody, firmě zákaz činnosti a peněžitý trest.

V případu jde už o druhý návrh na zastavení stíhání. Loni v říjnu se Energoaqua a Havelka v žádosti opírali o vědeckou expertizu, která podle nich vyvrací dosavadní znalecké zkoumání, na jehož základě byli obviněni. Podle expertizy nelze kvůli nedostatku odebraných vzorků ani jednoznačně stanovit, která látka způsobila otravu řeky a úhyn ryb.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down