Olomoucké výstaviště po několika letech zdražilo vstupné na Floru

Olomoucké Výstaviště Flora kvůli rostoucím nákladům na provoz areálu a pořádání výstav po několika letech zdražilo vstupné na přehlídky květin, ovoce a zeleniny Flora Olomouc, které každoročně navštíví desítky tisíc lidí. Cena jedné vstupenky zakoupené na místě vzrostla o deset korun na 170 korun, podražilo i rodinné vstupné či vstupenky zakoupené prostřednictvím internetu. Vyplává to z ceníku Výstaviště Flora, v jehož areálu se koná podzimní výstava ovoce a zeleniny Flora Olomouc-Hortikomplex.

Cena základní vstupenky na výstavu Flora Olomouc zakoupené on-line vzrostla ze 140 korun na 167 korun. Rodinné vstupné pro dvě dospělé osoby a nejvýše tři děti na místě podražilo na 400 korun z 320 korun. Při on-line nákupu rodina letos zaplatí 390 korun, loni to bylo 280 korun. Nezvýšilo se vstupné pro děti, které za vstup na podzimní Floru zaplatí 70 korun. Na původní výši 110 korun zůstaly také vstupenky pro seniory a studenty, jde o vstupenky zakoupené u vchodu do areálu. Při nákupu on-line ale jejich cena vzrostla z 90 korun na 106 korun.
Mluvčí Výstaviště Flora Michal Poláček řekl, že zvýšením cen vstupného společnost reaguje na vysokou inflaci. "Všeobecné prudké zdražování se negativně projevilo i u stavebního a floristického materiálu, jenž je pro výstavy Flora Olomouc nezbytný. V zájmu zachování kvality a dalšího rozvoje podzimní výstavy Flora Olomouc – Hortikomplex jsme tak museli cenu vstupného mírně upravit," uvedl Poláček, podle kterého je i přesto o podzimní výstavu velký zájem. "Věříme, že si k nám naši návštěvníci opět najdou cestu. Program je skutečně bohatý a návštěvníci budou spokojeni," dodal.
Podzimní Flora byla v Olomouci zahájena dnes a potrvá do neděle. Její součástí jsou zahradnické trhy, festival gastronomie a nápojů Olima i mezinárodní včelařská výstava Hanácká včela. Letošní podzimní Flora připomíná 200. výročí narození Gregora Mendela, který objevil základní principy dědičnosti. Hlavní expozice v pavilonu A ponese název Plody otce genetiky.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down