Orchideje lákají návštěvníky

Tisícovku orchidejí, bromélií a sukulentů vystavuje Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích. Největší akce tohoto druhu v regionu potrvá do 22. února. Většina exemplářů pochází z rovníkové oblasti Jižní Ameriky, Asie nebo Afriky. Uvedl to kurátor výstavy Zdeněk Kletečka.

Součástí přehlídky bude i ukázka některých druhů plazů a poradna pro pěstitele. Výstava vznikla ve spolupráci se Specializovanou základní organizací Českého svazu zahrádkářů Orchidea. Jejich rostliny také tvoří převážnou část exponátů. Poprvé budou výstavu doprovázet i vzdělávací programy pro školy.
První výstava orchidejí se v Jihočeském muzeu konala v roce 2000. Přestože akce tehdy trvala pouhých pět dní, navštívilo ji přes 5000 lidí. Na výstavu v Metropolu v posledních letech pravidelně přišlo kolem 7000 návštěvníků.
Orchideje jako první na jihu Čech pěstovala šlechta na zámcích Hluboká a v Nových Hradech. Podle zpráv pamětníků byla buquoyská - novohradská sbírka větší a rozmanitější. V roce 1986 se podařilo založit Jihočeské orchidejové centrum, které o šest let později uspořádalo první malou výstavu tilandsií a orchidejí a zorganizovalo několik přednášek. První větší výstavu uspořádal nástupnický Orchidea klub České Budějovice v roce 1998.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down