27.10.2000 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ovce a kozy z Kanady už nemusí být vyšetřovány na SLAK

Na Státní veterinární správu ČR (SVS) se obrátil její kanadský partner – Úřad pro inspekci potravin - s požadavkem o vypuštění požadavku na sérologické vyšetření na slintavku a kulhavku v případě dovozu ovcí a koz do naší republiky (u skotu již byl vypuštěn dříve). Tento požadavek je obsažen v dovozních veterinárních podmínkách, které poskytuje dovozcům Státní veterinární správa (SVS ČR).

Josef Vitásek, vedoucí odboru zdraví a pohody zvířat SVS ČR, řekl, že Kanada je zemí, která je uznána jako země slintavky a kulhavky prostá, a proto není důvodu, aby v tomto případě SVS trvala na sérologickém vyšetření. Proto veterinární správa vyhověla v tom smyslu, že tento požadavek ve veterinárních podmínkách dovozu v případě Kanady vypouští.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down