26.04.2000 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pešán: Zákon o rybářství čeká novela

Alespoň „malou novelu“, která by upravila dosud platný zákon o rybářství z roku 1963, hodlá prosadit ve sněmovně skupina poslanců v čele s místopředsedou zemědělského výboru Jaroslavem Pešánem (ODS).

„Dosavadní norma totiž neuznává vlastnická práva, je v tom poplatná době svého vzniku, a tak třeba znemožňuje přístup k rybářskému právu zrovna vlastníkům. Chceme také zavést institut výběrového řízení, v němž ministerstvo zemědělství bude rozhodovat o uživateli rybářského revíru, o který bude zájem více subjektů,“ řekl Pešán. Novela by mohla přijít na pořad jednání Poslanecké sněmovny možná již na příští, květnové schůzi. „Důkladný zákon o rybářství bude možné připravit až později, protože by měl navazovat na vodní zákon, který zatím nemáme,“ dodal poslanec.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down