01.04.2000 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PF ČR nabízí zemědělcům k prodeji státní půdu

Pozemkový fond České republiky (PF) zveřejnil první nabídku pozemků určených k převodu z vlastnictví státu do soukromých rukou podle tzv. zákona o prodeji státní půdy. Nabízí zatím celkem 2568 pozemků o celkové výměře 1766 hektarů.

Nabídka vychází z novely zákona o podmínkách převodu zemědělských a lesních pozemků z vlastnictví státu na jiné osoby, která umožňuje postupnou privatizaci více než půl milionu hektarů státní půdy ze zhruba 900 000 hektarů spravovaných PF. Parlament ČR schválil tuto novelu loni v dubnu.

Současná nabídka PF je určena samostatně hospodařícím rolníkům, kteří provozují zemědělskou výrobu minimálně dva roky na pozemcích o rozloze ne menší než deset hektarů, dále společníkům obchodních společností, členům družstev a vlastníkům nejméně deseti hektarů zemědělské půdy v katastrálním území nebo v přilehlém katastrálním území, do něhož náleží nabízené pozemky. Dosud PF uspokojoval pouze restituční nároky oprávněných osob, kterým nabízel náhradní pozemky. První kolo takových nabídek bylo vyhlášeno loni v listopadu. Současná nabídka z tohoto kola vychází a zahrnuje pozemky, o něž neprojevily oprávněné osoby zájem. Tyto pozemky byly přeceněny podle platné cenové vyhlášky a budou nabídnuty k prodeji zemědělcům. Zájemci o nákup pozemků z nabídky PF musejí do tří měsíců od zveřejnění podat žádost k příslušnému územnímu pracovišti PF. Takto nabyté pozemky mohou zemědělci podle Bureše splácet bezúročně až po dobu 30 let.

Seznam nabízených pozemků je k dispozici na všech územních pracovištích PF a na internetové adrese www.pfcr.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down