09.08.2000 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PK se účastní dvou projektů, posilujících pozici domácích potravinářů

Potravinářská komora (PK) je koordinátorem dvou projektů, které mají sloužit především k posílení informačního systému v oboru a rovněž k přibližování naší legislativy příslušným normám EU. V rámci programu Phare na tyto projekty vyčlenila Evropská komise zhruba 18 milionů korun.

"Tyto prostředky nejsou samozřejmě určeny pro činnost komory, ale právě pro zmíněné projekty, sloužící celému potravinářství," zdůraznil viceprezident PK Jaroslav Camplík. Potvrdil také, že projekty garantované CIAA (Evropskou federací potravinářského a nápojového průmyslu) počítají s tím, že asi 11 procent nákladů na ně si budeme muset hradit sami. "Rozhodně proto budeme usilovat o podporu asi 1,8 milionu korun z ministerstva zemědělství. Domníváme se, že vzhledem k celkovému rozpočtu ministerstva by tato částka neměla být problémem," řekl Camplík.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down