Podle komory třetina potravinářů nestihne otestovat všechny pracovníky

Třetina potravinářských podniků nestihne otestovat všechny zaměstnance do termínů, které stanovila vláda. Sdělili to zástupci Potravinářské komory ČR. Komora sbírala informace od členů, půjde podle ní spíš o několik neotestovaných lidí.

Větší problémy bude mít několik procent podniků, kterým se nepovedlo sehnat testy, dodala mluvčí komory Helena Kavanová. Podle Agrární komory ČR jsou na tom zemědělské podniky podobně. Detailní informace z průzkumu mezi členy budou obě komory zveřejňovat v pondělí. Firmy podle Potravinářské komory ČR počítají s tím, že zaměstnanci bez testu nepřijdou do práce.
První kolo povinného testování na koronavirus mají podniky nad 250 zaměstnanců dokončit do dneška. Podniky od 50 do 249 pracovníků mají na dokončení prvního testování čas do 15. března.
Kavanová dodala, že informace jsou za všechny velikostní typy firem. "Většina firem uvádí, že zvládají nebo zvládnou otestovat všechny zaměstnance. Zhruba třetina však vládou stanovený termín pro testování zaměstnanců nestihne. Nepodařilo se jim včas zajistit testovací sady, vlastního lékaře nemají a v nejbližším testovacím centru není minimálně měsíc volný termín," uvedla. Podle prezidenta Agrární komory ČR Jana Doležala řeší problémy se zajištěním testů také zhruba třetina podniků.
Problémem je podle Kavanové komunikace s distributory testů, kteří nejsou schopni potvrdit termíny dodávek. "Některé podniky objednávají testovací sady od více dodavatelů v naději, že alespoň některé drazí včas," dodala.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down