Politici na dožínkách děkovali zemědělcům

Letošní úroda byla velmi dobrá, což je základ pro to, aby v ČR byl dostatek potravin. Práce zemědělců však stále pokračuje a již nyní sejí úrodu, kterou budou sklízet příští rok. Uvedl to ministr zemědělství Zdeněk Nekula při zahájení letošních Národních dožínek na agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích. "Budu i nadále podporovat a pomáhat všem zemědělcům bez rozdílu velikosti," prohlásil dále a poděkovla všem zemědělcům.

Za celoroční práci poděkoval zemědělcům také prezident Agrární komory, který zmínil, že ne vždy je jejich práce dostatečně oceněná jak lidmi, tak i některými vládními politiky. "Doba, ve které se dnes nacházíme, nám jednoznačně ukazuje, že je dobré mít vlastní zdroje a nebýt na nikom závislý, protože to způsobuje jenom problémy," řekl Doležal. Poděkoval také všem, kteří kupují české potraviny a vyzval veřejnost, aby v tom pokračovala. Prosbu směřoval také k vládě, aby udělala maximum pro to, aby zemědělci a potravináři měli srovnatelné podmínky s okolními zeměmi. O složité době mluvil také hejtman Martin Kuba. Zmínil, že řada lidí byla zvyklá, že je všeho dostatek. "Ukazuje se, že byť si společnost často myslí, že je odolná vůči všemu, tak v historii vždy přichází momenty, kdy pár věcí spustí řetězec událostí. Ukazuje se, jak je důležité vědět, že pořád musíme mít pole, na kterých si pro sebe vypěstujeme potraviny, že musíme mít zdroje, které vyrábí energii," řekl. Kuba ocenil, že Jihočeši si to podle něj dobře uvědomují, protože si zde předávají svá hospodářství z generace na generaci a také si dobře uvědomují, že musí hospodařit tak, aby přírodu nezničili, protože ji budou potřebovat i další generaci. Oslavy Národních dožínek začaly průvodem, v jehož čele jeli jeli jezdci na koních. Tvořili ho lidé v tradičních krojích, hudebníci, myslivci se psy a další. Zúčastnil se ho také ministr zemědělství Zdeněk Nekula, hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba, primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda nebo prezident Agrární komory ČR Jan Doležal.* 

Národní dožínky 2022

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down