07.03.2018 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pomůžeme s dotacemi i s financováním

ČSOB Leasing, dceřiná společnost Československé obchodní banky, patří již více než 20 let mezi tradiční poskytovatele leasingových služeb na tuzemském trhu. Zajišťuje fi nanční služby jak pro soukromé osoby, tak pro podnikatele a podnikatelské subjekty.

S nadcházejícím jarem se znovu blíží termín příjmu dotačních žádostí v rámci již 6. kola výzev Programu rozvoje venkova. ČSOB Leasing je prostřednictvím pracovníků vlastního Centra dotačního poradenství připraven pomoci svým klientům nejen k získání dotace ze strany státu, ale i k dofinancování zbývající části investice, a to bez zbytečné administrativy v rámci jedné instituce.

O jaké dotace můžete požádat?
Největší zájem je v jarním kole již tradičně očekáván o dotace poskytované v rámci opatření 6.1.1 Zahájení činnosti mladých zemědělců a 6.4.1 Investice do nezemědělských činností. Předpokládá se i poptávka po zpracování žádostí v operaci 6.4.2 Podpora agroturistiky či 16.2.1 Podpora vývoje nových produktů, postupů a technologií v zemědělské výrobě. Se
zájmem ze strany žadatelů se obvykle setkává i opatření 8.6.2 Technické vybavení dřevozpracujících provozoven. Pravidla pro 6. kolo příjmu žádostí by měla být zveřejněna v polovině února.
V Centru dotačního poradenství aktuálně probíhají telefonické i osobní konzultace s potenciálními žadateli k jejich projektovým záměrům, následované dotačními audity, jejichž cílem je maximalizace bodového zisku klienta při zachování podstaty konkrétního záměru. Příjem žádostí bude podle předběžného harmonogramu zahájen 3. 4. a potrvá do 23. 4. 2018.

Jak proces podání žádosti probíhá?
Klient se nemusí bát oslovit buď svého poradce z ČSOB Leasing v oblasti financování, nebo přímo pracovníky Centra dotačního poradenství s jakýmkoli podnikatelským záměrem.
Projekt je s ním vždy do detailu rozebrán a následně je zvolen vhodný dotační program, popř. je doporučeno alternativní řešení.
Předně je klient dotázán na to, co chce pořídit a zda má představu o finanční náročnosti investice. Zároveň je mapována jeho současná situace – z ní vychází dotační audit a následně i podnikatelský záměr, který tvoří základ žádosti o dotaci.
Pokud se šance na získání dotace jeví jako reálná, začne poradce zpracovávat podklady pro dotační žádost. To samozřejmě vyžaduje součinnost ze strany klienta. Ve většině případů není požadována žádná platba předem. Úhrada ze strany klienta za poskytované služby probíhá až v momentě, kdy je podaná žádost úspěšná.
Mnoho drobných zemědělců pořád váhá. Ve svém okolí mají sice spoustu úspěšných žadatelů o dotaci, ale přesto se obávají složitosti procesu a s ním související administrativy. Pokud k nim patříte, vyzkoušejte námi nabízené služby. Nepodstupujete žádné riziko.
Můžete jen získat!

Ing. Pavlína Šiknerová
ČSOB Leasing, a. s.

Č

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down