Postižení tornádem žádají po Lesích ČR hlavně peníze

Státní podnik Lesy České republiky zatím lidem postiženým na jižní Moravě červnovým tornádem vyplatil pomoc 32,1 milionu korun. Právě peněžní pomoc lidé žádají nejčastěji. Dále lesníci na základě žádostí postižených doručili na pily 1750 metrů krychlových dřeva na nové krovy a také žadatelům poslali 320 metrů krychlových palivového dřeva. Řekla to mluvčí podniku Eva Jouklová. Lidé mohou žádat o dar sto tisíc korun nebo až o 50 metrů krychlových dřeva na krov nebo o 20 metrů krychlových palivového dřeva.

Podnik od lidí z postižené oblasti dosud přijal 538 žádostí. Z nich se 418 týkalo finančního daru, 41 kulatiny na krovy a 79 palivového dřeva. Kvůli nesplnění podmínek však podnik musel zamítnout 97 žádostí o finanční dar, šest o kulatinu a 19 o palivo. Poskytnutí pomoci je totiž podmíněno tím, že dům je určený k trvalému bydlení a je třeba jej kvůli následkům tornáda zdemolovat nebo na něm vyměnit střechu.

Zájem postižených o pomoc podle Jouklové odpovídá předpokladům "Po zhodnocení situace jsme počítali s přijetím asi 500 až 700 žádostí, což odpovídá skutečnosti," řekla. Došlé žádosti podnik podle mluvčí vyřizuje ihned po přijetí, následně s žadatelem pracovníci Lesů ČR řeší případné dodání doplňujících podkladů. Na rozdíl od dřívějška nyní podnik dostává už jen několik žádostí denně. Když lesníci program pomoci druhý den po tornádu oznámili, do pěti dnů jim přišlo téměř 200 žádostí o pomoc. Žádosti bude možné podávat do konce letošního roku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down