Potravinářská inspekce nechala stáhnout z trhu falšované filé

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nechala stáhnout z trhu falšované filé. Oproti informaci na obalu měl výrobek o 20 procent menší podíl masa. SZPI to dnes uvedla v tiskové zprávě. Filé pocházelo z Estonska. Výrobce uvedl na obalu, že výrobek obsahuje 97 procent masa. Analýza v laboratoři SZPI ale ukázala podíl masa pouze v množství 76,5 procenta.

„Informace na obalu je tak pro spotřebitele zavádějící a klame ohledně skutečného podílu masa ve výrobku,“ uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. Inspektoři nevyhovující vzorek odebrali v provozovně obchodního družstva TEMPO v pobočce v Hradci nad Moravicí. „Kontrolované osobě inspektoři nařídili, aby předmětnou šarži neprodleně stáhla z celé tržní sítě. Podle dosud známých informací se závadná šarže sestávala z více než 1700 balení o celkové hmotnosti přes 500 kilogramů,“ uvedl Kopřiva.

Konkrétně jde o výrobek VICI Rybí filé porce, glazované, hluboce zmrazené, hmotnost balení: 300 g, s datem minimální trvanlivosti 5. května 2019 od výrobce: As Paljassaare Kalatööstus, Paljassaare tee z Estonska. Dovozcem je společnost VICIUNAI Central Europe, s. r. o.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *