05.08.2022 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Požáry na polích na Vysočině způsobily škodu přes 1,4 milionu korun

Včerejší požáry při zemědělských pracích způsobily na Vysočině škodu přes 1,4 milionu korun, hořela sláma i lis na slámu. Od začátku pracovního týdne řešili hasiči v kraji pět požárů spojených se sklizní. Celkovou škodu vyčíslili na 2,3 milionu korun. Vyplývá to z informací na webu Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina.

Ve čtvrtek likvidovali hasiči požár sběracího vozu v Senožatech na Pelhřimovsku, škoda je 50 000 korun. Lis na slámu vzplál v Bezděkově na Havlíčkobrodsku, kde se škoda vyšplhala na 810 000 korun. U stejné obce hořel lis na slámu kvůli technické závadě také v úterý, tehdy byla škoda ještě o 90 000 korun vyšší. Při požáru slámy, který způsobil škodu 560 000 korun, zasahovali hasiči ve čtvrtek u Radonína na Třebíčsku, v úterý hasili slámu, která začala hořet od jiskry od kombajnové lišty, u obce Křídla na Žďársku, škoda byla dvanáctitisícová. Na Vysočině platí výstraha meteorologů před požáry s nízkým stupněm nebezpečí, větší hrozí zejména v Čechách a na jižní Moravě. Teplota se dnes v kraji podle předpovědi může vyšplhat na 31 až 34 stupňů Celsia. Večer bude přibývat oblačnosti a mohou se vyskytnout bouřky, na západě Vysočiny i silné.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down