Praha bude v listopadu hostit konopný veletrh Cannafest

Pražské výstaviště bude v listopadu opět hostit mezinárodní konopný veletrh Cannafest. Na ploše o velikosti přibližně dvou Staroměstských náměstí bude přes 250 vystavovatelů s konopnou kosmetikou, oblečením, kuřáckými potřebami, semeny nebo potřebami pro pěstování. Loňský sedmý ročník navštívilo přes 30 000 lidí. Uvedli to pořadatelé v tiskové zprávě.

Podle pořadatelů je pražský veletrh, který začíná 10. listopadu, největší na světě. Kromě veletrhu je připraven doprovodný program s kinem, semináři a venkovní relaxační zónou. Návštěvníci mohou zhlédnout skateboardovou exhibici, soutěž v graffiti a několik koncertů.

Veletrhu předchází dvoudenní odborná konference na Žofíně s účastníky z oblasti výzkumu konopí, profesionálními pěstiteli a odborníky na jeho hospodářské využití, dále pacienty a aktivisty bojující za její legalizaci. Jejím cílem je prohloubení spolupráce mezi konopnými sektory v Evropě a za oceánem, řekl za pořadatele Lukáš Hurt.

Cannafest každý rok provázejí kontroly návštěvníků ze strany policie. Podle pořadatelů jde o běžnou kontrolní činnost a s policií spolupracují. Loni zkontrolovala přes 700 lidí a zadržela kvůli drogovým prohřeškům 35, před dvěma lety o dva méně. Zajištěno bylo 220 kusů plodnic lysohlávek, asi 900 gramů marihuany, 27 gramů hašiše, čtyři gramy pervitinu a tři gramy kokainu.

Podle národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila pravidelně v posledním roce užívalo konopí 18,8 procenta mladých dospělých, což je téměř o pět procent víc než je celoevropský průměr. Někdy v životě ho podle letošní Evropské zprávy o drogách vyzkoušelo 29,5 procenta Čechů.

Od dubna 2013 je v ČR povolena léčba konopím ke zmírnění obtíží spojených s rakovinou, roztroušenou sklerózou či AIDS. Předepisovat ho může asi 20 vybraných lékařů.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *