Prazdroj letos zvýší mzdy v průměru o 3,6, napřesrok o 2,5 procenta

Plzeňský Prazdroj zvýší od července tarifní mzdy v průměru o 3,6 procenta podle individuálního výkonu. Od července 2017 vzroste mzda o dalších 2,5 procenta. Vyplývá to z dvouleté kolektivní smlouvy, kterou podepsalo vedení firmy se zástupci odborových organizací. Smlouva platí od 1. dubna. Informovala o tom mluvčí největšího českého pivovaru Judita Urbánková.

Loni v září pivovar sdělil, že mzdový průměr zaměstnanců převyšoval bez platů manažerů částku 31 300 Kč. Mzda zahrnovala kromě tarifní složky také výkonové bonusy i balíček benefitů poskytovaných každému zaměstnanci. Aktuální průměrnou mzdu Urbánková neupřesnila.

Obě strany se dále podle mluvčí dohodly nad rámec kolektivní smlouvy a kolektivního vyjednávání na vyplacení jednorázové mimořádné odměny všem zaměstnancům ve výši 5000 Kč a benefitech v hodnotě 2000 Kč. Důležitou součástí je nově dohodnuté tříměsíční odchodné. Nárok na něj vznikne zaměstnanci, který se dohodne na rozvázání pracovního poměru z důvodu odchodu do důchodu. Zaměstnanci také dostanou nově kromě piva na dovolenou další dvě balení piva na Vánoce.

"Podepsaná kolektivní smlouva zaručuje našim zaměstnancům a jejich rodinám navýšení jejich sociálních jistot," řekl předseda odborové organizace Bohumír Matas.

Průměrná mzda v Plzeňském kraji činila za celý loňský rok 25 574 korun, což bylo meziročně o 3,7 procenta více, tedy o 920 korun. Mzda v kraji byla za loňské čtvrté čtvrtletí i za celý rok čtvrtá nejvyšší v ČR, po Praze,  Středočeském a Jihomoravském kraji.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down