01.04.2000 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Přebytek vepřů půjde se subvencí za hranice

Cílem subvencovaného vývozu 6000 tun jatečných prasat, o němž rozhodla na svém mimořádném jednání 10. února Rada Státního fondu tržní regulace (SFTR), je zabránit dalšímu propadu farmářských cen. Podle tiskového mluvčího Ministerstva zemědělství ČR (MZe) Pavla Kováře Rada rozhodla o vypsání výběrového řízení prozatím na 3000 tun masa v živém, a to s platností do konce dubna.

„O subvenci budou žadatelé soutěžit, její maximální výše však může být pět korun na kilogram. Podmínkou pro získání subvence je, že žadatel zaplatí dodavateli jatečných prasat do třiceti dnů, přičemž minimální nákupní cena musí činit třicet korun za kilogram živé váhy,“ upřesnil Kovář. Výběrové řízení bude ukončeno 20. března protokolárním otevřením obálek s nabídkami.

Více v týdeníku Zemědělec č. 11/2000.

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down