Příští týden začne v Lysé největší středoevropská výstava koní s Večerní koňskou galashow

Od 16. do 18. září 2022 se promění výstaviště v Lysé nad Labem v pomyslnou stáj. Na 29. ročníku nejstarší středoevropské výstavy koní se opět sejdou příznivci jezdeckého sportu, vozatajství, drezury, ale i samotného chovu koní a největší profesionálové ve svém oboru. Vyvrcholením pátečního a sobotního programu bude i letos divácky oblíbená a atraktivní Večerní koňská galashow.  Informuje o tom tisková zpráva organizátora.

Jednou z hvězd, které se představí divákům během večerní show, bude Guillaume Mauvais. Jeho vystoupení s koňmi plemene Comtois založené na důvěře a klidu viděli diváci na mnoha akcích ve všech koutech světa. Okouzlující Francouz přiveze do Lysé osm chladnokrevníků, kteří zatančí a předvedou nejtěžší prvky volné drezury.
„V rámci denního programu bude každý den probíhat představení nových hipologických počinů roku 2022 z oblasti publicistiky a kinematografie. V rámci programu pak vystoupí jak stálice výstavy z Národního hřebčína či Zemských hřebčinců, ale i řada nových tváří jako např. se svojí bičařskou show Omar El-Eraidi. Program bude ale opět největším kaleidoskopem využití koní, který můžete vidět pouze na výstavě Kůň “ říká na úvod ředitel výstaviště Ondřej Matouš.
Letošní výstava přinese i několik novinek. Velmi krásná bude výstava fotografií na plátně od Dalibora Gregora – Jízda králů – hrdost, úcta, tradice. Odprezentován bude trailer nového českého filmu o životě cirkusového starokladrubského koně s názvem Buko.
„Máme dvě krytá kolbiště v hale A1  a C. Chceme tím návštěvníkům i účinkujícím nabídnout stoprocentní komfort nezávisle na nevyzpytatelném podzimním počasí,“ dodává manažerka výstavy Pavla Ličková. Atmosféru výstavy doplní vystoupení jízdní policie, westernové show, ukázky drezury či parkuru. Mimořádná budou i představení národního hřebčína a hřebčinců působících na území České republiky – z Kladrub nad Labem, Písku a Tlumačova.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down